top of page
Czym jest gorset ?

Większość kobiet kojarzy gorset jako niewygodną i przestarzałą część bielizny. Faktycznie, gorsety swoją popularnością cieszyły się w XIV wieku, ale ponownie odkywamy ich zalety i niesamowite działanie na kobiece kształty. Noszone przez największe gwiazdy do koszul, sukienek i t-shirtów. Ten modny element stroju codziennego lub wieczorowego ma za zadanie nie tylko wspaniale wyglądać ale przede wszystkim modelować - zwężać talię, podkreślać biust, wypłaszczać brzuch.

Fiszbiny

To niewidoczna częśc gorsetu stanowiąca swego rodzaju "szkielet". Fiszbiny sprawiają, że gorset jest usztywniony, ale dopasowuje się do kształtu i modeluje sylwetkę.  

W La Belle Epoque używamy tylko fiszbin sprialnych, zrobionych ze stalowych skręconcyh pręcików, które dają najwyższy komfort noszenia. 

Wiązanie gorsetowe

To właśnie wiązanie z tyłu lub z przodu pozwala na wymodelowanie sylwetki. Gorset wiążemy w zależności od efektu, który chcemy uzyskać. Do wiązania używane są różnej szerokości i koloru taśmy lub sznurki. Większość naszych gorsetów posiada panel pod wiązaniem, który chroni skórę i zapewnia estetyczny wygląd.

Zapięcie 

Klasyczne buski

Najczęściej używane w gorsetach. Buski umieszczone są z przodu gorsetu po całej jego długości. Wykonane ze stali i dostępne w kolorze srebrnym, złotym lub z krzyształkami Swarovskiego, na specjalne zamówienie. 

Zamek błyskawiczny

Alternatywna metoda zapinania gorsetów. Zamek możemy umieścić na boku, z przodu lub z tyłu gorsetu. Dobrze dobrany będzie zupełnie niewidoczny. Pozwala na łatwe i szybkie zakładanie i zdejmowanie gorsetu bez rozwiązywania go z tyłu.

bottom of page